3 günde 41 hava saldırısı

3 günde 41 hava saldırısı


ABD ve koalisyon güçleri, Irak ve Suriye'deki IŞİD hedeflerine son 3 günde 41 hava saldırısı gerçekleştirdi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığından (CENTCOM) yapılan açıklamada, ABD ve partner ülkelerin ordularınca Suriye'de bombardıman, savaş ve uzaktan kumanda edilen insansız hava araçlarıyla 7-10 Kasım'da 23 hava saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Kobani yakınlarındaki 13 hava saldırısında IŞİD'e ait 1 araç ve 5 küçük IŞİD birliği vuruldu, örgütün mühimmat stoklamak için kullandığı 1 bina, komuta ve kontrol binası ile 7 muharebe mevzisi imha edildi, 2 muharebe mevzisi de hasara uğratıldı.

Deyr'uz Zor'un güneydoğusunda düzenlenen 8 hava saldırısında da IŞİD'in karaborsada kullandığı bir petrol toplama tesisine ait çok sayıda yapıya, kentin doğusundaki 2 saldırıda da örgüte ait 1 petrol toplama noktasına hasar verildi.

Aynı tarihlerde Irak'ta da 18 hava saldırısı düzenlendi. Beyci yakınlarındaki 7 hava saldırısında 3 küçük IŞİD birliği vuruldu, örgüte ait 1 keskin nişancı mevzisi ile biri inşaat için kullanılan 2 araç imha edildi.

Felluce'de düzenlenen 3 hava saldırısında da 2 küçük IŞİD birliği ile bir yola patlayıcı cihaz yerleştiren örgüt militanları vuruldu, uçaksavar silahı yüklü bir araç kullanılamaz hale getirildi. 

Musul yakınlarında da 3 hava saldırısında küçük bir IŞİD birliği hedef alındı, örgüte ait silahlı 1 araç ile 10 silahlı araçtan oluşan bir konvoy imha edildi.

El Kaim yakınlarındaki 2 hava saldırısında IŞİD'e ait bir zırhlı araç ve 2 kontrol noktası imha edildi. Hadise'nin 40 kilometre güneybatısında düzenlenen hava saldırısında da 2 Humvee tipi araç kullanılamaz hale getirildi.

Ramadi yakınlarındaki bir hava saldırısında küçük bir IŞİD birliği vuruldu. Er Rutba'da da örgüte ait bir kontrol noktası yok edildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu