Biz birbirimizden güç alırız

Biz birbirimizden güç alırız


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Biz birbirimizden güç alırız. Birbirimizi çiğneyerek üstüne çıkma gayretinde olmayız. Birbirimizle el ele tutuşur, yan yana gelir, omuz omuza, davamıza, inancımıza, ülkemize hep beraber hizmet ederiz dedi.

Arınç, AK Parti Eskişehir Odunpazarı İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Eskişehir'i geçmişten bu yana ziyaret ettiğini belirterek, kenti okuyup, araştırdığı içinde bildiğini kaydetti.

Her zaman Yunus Emre'den bahsettiklerini ifade eden Arınç, şöyle konuştu

Gönül dünyamızın büyüklerinden, Seyyid Battal Gazi'den bahsediyoruz. Eskişehir'in toprağı bereketli. Hem kültürümüzün hem inancımızın hem ilim dünyamızın çok güzel ve özel insanları, bu memleketten yetişmiş. Bugün de hala onların bize bıraktığı emanet yetip de artıyor, bile. Son zamanlarda da Eskişehir, çok gelişti. Sanayide çok gelişti. Tarımda zaten bir ağırlığı vardı. Özellikle yüksek teknoloji alanında da büyük gelişme gösterdi.

Arınç, Eskişehir'in demokrasinin ilk kalelerinden birisi olduğuna değinerek, rahmetli Adnan Menderes'in ilk demokrasi mitinglerinden birisini Eskişehir'de yaptığını hatırlattı.

Menderes'in idama giderken, darbenin yapıldığı günlerde de yine Eskişehir tarafında olduğunu anımsatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

O günleri hatırlayınca acı bir hatıra da şehit edilen üç siyasetçimizden birisi rahmetli Hasan Polatkan da Eskişehir'in tertemiz bir evladıydı. Çok başarılı bir maliye bakanıydı, çok akıllıydı. Hiçbir günahı olmadığı halde 'Adnan Menderes'in arkadaşıdır' diye Fatin Rüştü Zorlu ile beraber idam sehpasına gönderildi. Onu, Menderes'i ve bütün şehitlerimizi anıyorum. Allah, onların mekanlarını cennet eylesin. Onun manevi hatırasına bütün Eskişehir'in sahip çıkacağını düşünüyorum.

Biz birbirimizden güç alırız

Arınç, Eskişehir'in aydınlık, güzel ve kültürlü bir kent olduğunu bildirdi.

Kentin demokrasiye de sahip çıktığını anlatan Arınç, şöyle devam etti:

Bu sebeple kuruluşundan itibaren AK Parti'ye de her zaman sahip çıktı ve çıkacak. Geçtiğimiz 3 Kasım'da iktidara gelmiştik, 13 yıl önce. 2002'de tek başımıza iktidara geldik. 12 yıl bitti 13. yıldayız. O günden bu yana çok güzel şeyler yaptık, çok başarılı olduk. Sonuçlar her zaman çok iyi geldi. Bizde vefa esastır. Kuruluştan bu yana kim ki AK Parti'ye şu kadarcık bir hizmet bile yapmış olsa maddi ve manevi, AK Parti için çalışmış olsa, bizim ona minnet borcumuz var. Biz birbirimizden güç alırız. Birbirimizi çiğneyerek üstüne çıkma gayretinde olmayız. Birbirimizle el ele tutuşur, yan yana gelir, omuz omuza, davamıza, inancımıza, ülkemize hep beraber hizmet ederiz.

Arınç, birbirlerinden güç aldıklarını ve halkın AK Parti'yi sevdiğini, dürüstlüklerini beğendiğini, cesaretlerine güvendiğini ve inandığını dile getirerek, şunları söyledi:

O yüzden Kırkpınar başpehlivanı gibi altın kemerin de sahibiyiz. 2002, 2007 ve 2011'de her zaman başa güreştik ve başpehlivan olduk. 2002'de yüzde 35 tek başına iktidar, 2007'de yüzde 47 tek başına iktidar, 2011'de yüzde 50 tek başına iktidar. Son 50-60 yıla bakın çok partili siyasi hayatımızda bu başarıyı gösteren başka siyasi parti bulamazsınız. Avrupa'ya da bakın bulamazsınız. Çizgi hep yukarıyı doğru. Hamdolsun 12 seneye 3 milletvekilliği seçimi sığdırdık, yüzde 35, 47 ve 50 ile çizgimiz hep yukarıya doğru gitti. Şimdi çıta yükseldi. 2015'te yüzde 50 bize yetmez. Madem ki biz büyük bir partiyiz, Türkiye'nin yüz akıyız, milletin ümidiyiz, inşallah 50'leri 60'ları zorlayacak bir sonuçla ortaya çıkmamız lazım.  

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakan için anlamlı kermes

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu