Norveç dünyanın en müreffeh ülkesi ilan edildi

Norveç dünyanın en müreffeh ülkesi ilan edildi


Norveç dünyanın en müreffeh ülkesi ilan edildi. Her yıl dünyanın yaşamak için en iyi ülkelerini açıklayan İngiliz Legatum Institute merkezinin yaptı araştırmalar bunu gösterdi.

Uzmanların incelemelerine göre, Norveçlilerin % 90’ı ülkelerinin mülteciler için dâhil, yaşam açısından en iyi yer olduğunu düşünüyor. Araştırma sonuçlarına göre ayrıca Norveç vatandaşlarının % 95’i yardıma ihtiyaç duyulduğunda hemşerilerime güvenebileceğini düşünüyor.

En müreffeh ülkeler listesinde ayrıca Norveçle beraber 2. sırada İsviçre, 3.sırada Yeni Zelanda, 4. sırada Danimarka ve 5.sırada Kanada yer alıyor. Listede ilk onun sonuncusu ABD oldu. İngiltere 13., Çin 54. sırada yer aldı. Rusya 68.oldu. Araştırma sonuçlarına göre yaşamak için en kötü ülke,142 sırada bulunan Orta Afrika Cumhuriyeti oldu.

Ülkeler; ekonomik durum, girişimcilik faaliyetleri, devlet yönetimi, eğitim, sağlık sistemi, güvenlik seviyesi, kişisel özgürlükler ve sosyal sermaye olmak üzere sekiz ölçüte göre değerlendirildi.


 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu