TBMM Başkanı Çiçek Gürcistan'da

TBMM Başkanı Çiçek Gürcistan'da


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gürcistan’ın, uzun süreli kalışlar açısından doğan sorunları gidermek için bir yasa değişikliğine gideceğini söyledi.

Çiçek, Tiflis’teki temaslarının ardından bu sabah Batum’a geldi.

Burada ilk olarak Acara Özerk Bölgesi Hükümet Başkanı Archil Khabadze ile görüşen Çiçek, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, ilişkileri çok yönlü olarak ele aldıklarını belirtti.

Komşu ve dost iki ülke olarak karşılıklı beklentilerin olduğunu ifade Çiçek, Bu beklentiler, ilişkileri daha da artırmak içindir. Türkiye açısından Gürcistan bu bölgedeki en büyük ticaret ortağıdır. İş adamlarımızı, buraya yatırım yapması için teşvik ediyoruz. İlişkiler yoğunlaştıkça, yasalardan, mevzuattan, bürokrasiden kaynaklanan sorunlar olabilir. Dolayısıyla bu sorunları ortadan kaldırmak için son derece yapıcı verimli görüşmeler yaptık dedi.  

Çiçek, Batum’a vize olmadan kimlikle gelinebildiğini belirterek, Uzun vadede kalışlarda sıkıntı vardı, onu çözeceklerini ifade ettiler. Bir adım da atıldığını dünden itibaren biliyoruz. Gerçekten çok verili faydalı ziyaret gerçekleştirdik. diye konuştu.

Adım atıyorlar

Çiçek, daha sonra Batum Başkonsolosluğu’nda Türk işadamları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Gürcistan’da uzun süreli kalışlarla ilgili problem olduğunu anlatan Çiçek, Yetkililerle bunu konuştuk. Memnuniyet verici bir husus, kendileri de bunu kabul ettiler, bir adım atıyorlar. Önümüzdeki hafta uzun süreli kalışlar açısından doğan sorunları gidermek için bir yasa değişikliğine gidecekler” bilgisini verdi.

Çiçek, toplantıda kendine aktarılan sorunları muhataplarına ileteceğini kaydetti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Koray Aydın FETÖ ile suçladığı Meral Akşener'le
Türkiye
Manisa'da yıldırım dehşetİ!
Dünya
Daha büyük eylem yapacaktık

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu