Oyunu kaldırdılar iddiası yalan çıktı.

Oyunu kaldırdılar iddiası yalan çıktı.


Devlet Tiyatrolarının, repertuvarında yer alan William Shakespeare'in "Macbeth" isimli oyununun programdan kaldırılmasının söz konusu olmadığı bildirildi

Devlet Tiyatrolarından (DT) yapılan yazılı açıklamada, yazılı ve görsel medyada Macbeth adlı oyun üzerinden kamuoyunu yanıltan, spekülatif haberler yapıldığı belirtildi.

Devlet Tiyatroları olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Uzun yıllar Devlet Tiyatrolarının repertuvarında bulunan Shakespeare'in 'Macbeth' isimli oyununun kaldırılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. 

Kasım ayı taslak planında olan oyunun dekoru, aynı sahnede Türkiye prömiyeri yapacak bir başka Shakespeare oyununun genel provalarına teknik engel oluşturduğu için, 'Macbeth' adlı oyun olası seyirci mağduriyeti de öngörülmek suretiyle, Aralık ayı programında ek 2 hafta olarak planlanmıştır.

Tamamen teknik nedenlerden dolayı yapılan bu tür bir değişikliğin henüz taslak halinde ve ilan edilmemiş olan Kasım ayının ikinci yarı programından çıkartılmış gibi gösterilerek kamuoyunda 'sansür' algısı oluşturmaya yönelik haberleştirilmesi, tamamen art niyetli bir zihniyetin ürünüdür.

Devlet Tiyatroları üzerinde sistematik bir şekilde yanlış algı oluşturmaya çalışan bu tarz haberleri ve yapılan açıklamaları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Silivri Cezaevi'nde haberci kuş yakalandı
Türkiye
Kılıçdaroğlu'nu tutuklama girişimi söz konusu olabilir
Dünya
Dünyanın en yaşanabilir kenti yine değişmedi

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu