Hollanda'dan Teröre Önlem

Hollanda'dan Teröre Önlem


Hollanda'da son dönemlerde bazı terör saldırılarının önlendiği bildirildi.

BNR adlı radyoya açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Ronald Plasterk, son dönemlerde yakalanan bazı şüphelilerle bağlantılı olarak ele geçirilenlere bakıldığında, bu kişilerin masum işlerle meşgul olmadığının ortaya çıktığını söyledi. Bakan Plasterk, tutuklanmalarla olası saldırıların önlendiğini kaydetti.

Hollanda’da son aylarda savaşmak amacıyla Ortadoğu’ya gidenlerin sayısında artış olduğu belirtiliyor. Suriye ya da Irak’a gitme hazırlıkları yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda kişinin pasaportlarına el koyan hükümet, aynı zamanda yeni yasal düzenleme üzerinde çalışıyor.

Terör gruplarına katılan veya terör eğitimi alan kişilerin vatandaşlıklarının geri alınabilmesine olanak sağlayacak yeni yasada, şiddet çağrısı ve nefret söyleminin yayılmasının önlenmesi hedefleniyor. Hükümet, yeni yasayla özellikle sosyal medyadaki şiddet ve nefret söylemlerinin takibi konusunda poliste özel bir birimin oluşturulmasını planlıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kamplarda 78 bini aşkın Suriyeliye eğitim veriliyor
Türkiye
Şırnak'ta terör mağduru ailelere destek
Dünya
Bangladeş'te Müftü Abdul Hannan'a idam cezası onandı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu