Bu Bir Doğal Afet Değil

Bu Bir Doğal Afet Değil


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Elimizde bulunmayan nedenlerden dolayı bir işlem olmuşsa, Bu doğal afettir deriz. Ama burası bir doğal afet değil dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman Ermenek'te yaşanan maden kazasına ilişkin olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile birlikte yaptığı açıklamada, Özellikle eğer bir sel felaketi, bir deprem gibi elimizde bulunmayan nedenlerden dolayı bir işlem olmuşsa, Bu doğal afettir deriz. Ama burası bir doğal afet değil. Bu yüzden doğal afet olmayan yerde kusur var demektir şeklinde konuştu.

Daha farklı, artı neler yapabiliriz diye arkadaşlarımızla, bakanımızla yaptığımız toplantılarda, dışarıdan, tepenin daha da arkasından ayrı bir sondaj vurma ihtiyacı hissettik diyen Bakan Yıldız, şöyle devam etti:

MTA'nın sondaj ekipleri Beypazarı'ndan yola çıktılar. Bu yaptığımız çalışmalara mal olacak bir şey değil. Üçüncü bir noktada bu çalışmayı yönetmek üzere ve en dip noktadaki su veya çamurun üçüncü bir yolla dışarı atılmasına dönük bir işlem ama bu en az 3-4 günlük bir işlem.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu