Kars'ta ısınan toprak şaşırtıyor

Kars'ta ısınan toprak şaşırtıyor


Kars'ta, Dikme ve Benliahmet köyleri arasındaki mera arazisinde ısınan ve üzerine konulan otu tutuşturan toprak, görenleri şaşırtıyor.

Merada geçen hafta hayvanları otlatan çobanlar, toprağın ısındığını ve üzerinden dumanlar çıktığını görünce durumu köylülere bildirdi.

Çobanların bahsettiği alana gelen Benliahmet köyünde yaşayan Yüksel Ertuğrul, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvan otlatan çobanların ateş yakmamalarına rağmen topraktan duman çıktığını gördüklerini söylediğini belirtti.

Durumu öğrenince önce inanmadığını ancak meraya geldiğinde topraktan duman çıktığını gördüğünü anlatan Ertuğrul, Allah'ın hikmeti artık. Gaz mı var, maden mi var... Bir şeyler var burada. Kokusu acayip, Kömüre benziyor ama değil. Burnunuza çektiğiniz zaman yakıyor dedi.

Toprağın çok sıcak olduğuna dikkati çeken Ertuğrul, Nereden baksanız suyu kaynatacak derecede. Yumurta ve patates pişirir. İlk görünce çok şaşırdık. Şimdiye kadar bu köyde o kadar dolaştım ama böyle bir şey görmedim. Toprak yapısı bayağı farklı. Hafif ve rengi farklı. Su gibi kaygan diye konuştu.

Yavuz Ertuğrul da toprağın ısısını test etmek amacıyla biraz kuru ot getirerek toprağın üzerine koydu.

Kuru ot, yaklaşık iki dakika sonra alev aldı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: İnsansız tankları da üretir hale getireceğiz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
İbrahim Kalın: PYD ve Esed anlaşsa bile Afrin Operasyonu sürecek

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu