Çağrılan herkes geldi

Çağrılan herkes geldi


Dört eski Bakan ile ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Çağırdıklarımızdan Komisyon'a gelmeyen hiç kimse olmadı. Rıza Sarraf da dahil dedi.

Komisyon'a yönelik eleştirilere yanıt verdi. Komisyon'un bazı kişilerin ayağına gittiği eleştirisine karşılık Köylü, Hukuk bilmeyen insanların yaptığı konuşmalar beni hiç ilgilendirmiyor.  Hukuku, CMK'yı bilmeden konuşuyorlar. Bizim yaptığımız hukuka uygun bir soruşturmadır. Ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı biliyoruz. Kimsenin ayağına gitmedik. Alt komisyon olarak İstanbul'a gittik. Daha önce de dinleyeceklerimizin bir kısmını Ankara'da, bir kısmını İstanbul'da dinleyeceğimizi söylemiştik. Başkalarının tavırları beni ilgilendirmiyor. Magazin peşinde değiliz, ciddi bir soruşturma yapıyoruz. Bunun dışında yapılan abesle iştigaldir. Konuşacaklar da CMK'yı okusun, ona göre  konuşsun, ezbere kimse konuşmasın değerlendirmesinde bulundu. 

Bazı kişilerin çağrıldığı halde Komisyon'a gelmediğinin ifade edildiğini kaydeden Köylü, Soruşturma bitince kimlerin gelip gelmediği görülecek. Çağırdıklarımızdan Komisyon'a gelmeyen hiç kimse olmadı. Rıza Sarraf da buna dahil dedi. 

Köylü, soruşturmaya devam edeceklerini belirterek, hukuk soruşturması yaptıklarını, Komisyon olarak dinlemelere devam edeceklerini söyledi.  

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım ile Pakistan Meclis Başkanı Sadık görüştü
Türkiye
Bulgaristan'ın seçim uygulamalarına tepki
Dünya
Bild gazetesinden 'Atatürk'lü hayır kampanyası'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu

astropay