Kağıthane Belediyesi'nin bütçesi 305 milyon 455 bin lira

Kağıthane Belediyesi'nin bütçesi 305 milyon 455 bin lira


Kağıthane Belediye Meclisi, belediyenin 2015 mali yılı bütçesini onayladı.

Kağıthane Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ekim ayı olağan meclis toplantısının üçüncü oturumu, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç başkanlığında Meclis Salonu'nda yapıldı. Oturumda, 2015 mali yılı tahmini bütçesi kabul edildi.

Bütçede, Fen İşleri Müdürlüğü'ne 107 milyon lira, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'ne de yaklaşık 26 milyon lira ayrılırken, her yıl artan payı ile bütçenin yatırım öncelikli olduğu gözlendi. Hizmet alımlarının çok yönlü değerlendirildiği meclis oturumunda ayrıca, taşeron işçilerin hakları, sözleşme süreleri de konuşuldu.

Oturumda konuşan Kılıç, bütçenin büyük bir bölümünü yatırım ve hizmete ayırdıklarını belirterek, ilçeyi daha iyi noktalara getirmenin mücadelesini verdiklerini kaydetti.

Vatandaşa en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için doğru çalışma stratejisi oluşturduklarını dile getiren Kılıç, 2003'te 35 milyon lira olan bütçemiz 2014'te yaklaşık 9 kat artarak 295 milyon liraya yükseldi. 2015 yılı kabul edilen bütçemiz ise 305 milyon 455 bin lira. Bütçenin artışı gibi dağılımında da büyük yol katettik. 2003'te bütçenin yüzde 25'i yatırıma ayrılırken, bu oran bugün belirlediğimiz bütçenin yaklaşık yarısını oluşturuyor" ifadelerini kullandı.

Kağıthane Belediyesi, 2003'te yaklaşık 23 milyon lira borcu olmasına rağmen yapılan tasarruflarla hiçbir kamu kurumuna borcu bulunmadığı için Borçsuz Belediye unvanına sahip.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu