Yeni 19 dokunulmazlık dosyası

Yeni 19 dokunulmazlık dosyası


Aralarında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da olduğu bazı milletvekilleriyle ilgili 19 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Meclis'e gelen yeni dosyalarda, tüm partilerden milletvekilleri bulunuyor. Ekonomi Bakanı ve AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner,  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran,  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan,  MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. 

Gelen dosyalar arasında; HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile milletvekilleri Sebahat Tuncel, Levent Tüzel, Nazmi Gür, Özdal Üçer,  Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız,  Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin’in da dosyaları da bulunuyor.

Meclis'e gelen dokunulmazlık dosyası sayısı bin 8'e ulaştı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kabinede değişiklik olabilir.
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Türkiye ile işbirliği yapın

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu