Komisyon ek süre isteyecek

Komisyon ek süre isteyecek


Dört eski bakanla ilgili kurulan TBMM Soruşturma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, komisyonun 2 aylık çalışma süresinin 26 Ekim'de dolacağını belirterek Bu tarihten geçerli olmak üzere 2 aylık ek süre daha isteyeceğiz dedi.

Yarınki toplantıdan sonra toplantıları hangi sıklıkla yapacaklarının sorulması üzerine Köylü, Kaç gün arayla yapılacağına biz karar vereceğiz. İstediğimiz zaman yaparız; 3 gün sonra da yaparız, 5 gün sonra da yaparız diye konuştu.

Köylü, komisyonun 2 aylık çalışma süresinin 26 Ekim'de dolacağını anımsatarak, komisyonun çalışmalarını sürdürmesi için, bu tarihten geçerli olmak üzere 2 aylık ek süre daha isteyeceklerini bildirdi.

Muhalefetin bir çok kez, komisyonun toplanarak fezlekeleri inceleme talebinde bulunduğunun anımsatılması üzerine ise Köylü, Boş boş toplantı yapmanın ne faydası olur? Toplantı yapacaksak bir şey yapmamız lazım dedi.

Köylü, komisyon üyesi Aksünger'in, Sadece komisyon üyesi milletvekillerinin girebileceği, fezlekelerin yer aldığı odada 3 kişinin fezlekeleri incelediğini gördüğü ve onları odadan çıkardığı iddiasının sorulması üzerine, Bizim komisyona dışarıdan uzman çağırma yetkimiz var. Uzman olarak komisyona yardımcı olmak maksadıyla çağırdık onları, Adalet Bakanlığı adına çalışmıyor onlar. Daha gerekirse başka yerlerden de uzman isteyeceğiz diye konuştu. 

Uzmanların dosyaları inceleyerek özet çıkardığını anlatan Köylü,  Zaten bütün araştırma ve soruşturma komisyonları çalışmaları sırasında dışarıdan uzman çağırabiliyorlar, biz de o çerçevede çağırdık ifadesini kullandı.

Köylü, O zaman Erdal Aksünger'in uzmanları odadan çıkarma yetkisi yok sözlerine, Uzmanlar nezaketen ses çıkarmamışlar, başka odaya geçmişler ama yarın gelir gene çalışırlar karşılığını verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu