Suyu gönül rahatlığıyla için

Suyu gönül rahatlığıyla için


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, şebeke suyuna zehir karıştığı dedikodularıyla halkta korku ve panik yaratılmak istendiğini, musluktan gönül rahatlığıyla su içilebileceğini belirtti.

Kışanak, yaptığı yazılı açıklamada, kentin şebeke suyuna zehir karıştığı yönünde iddiaların dün akşam halk arasında konuşulduğunu ifade etti. Son zamanlarda yaşanan olaylar nedeniyle her türlü provokasyonun olabileceğini belirten Kışanak, vatandaşlardan bu tür iddiaları dikkate almamalarını istedi.

Diyarbakır'ın, sadece Türkiye'de değil, dünyada suyunu musluğundan içen ender kentlerden biri olduğunu ifade eden Kışanak, su analizlerinin düzenli olarak yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

Diyarbakır, DİSKİ Genel Müdürlüğümüzün başarılı çalışmaları sayesinde modern içme suyu arıtma tesisine ve Avrupa Birliğinden akredite olmuş donanımlı su kontrol laboratuvarına sahiptir. Su analizlerinin yapıldığı laboratuvarımız çalışmalarını İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleriyle paralel yürütmektedir. Dolayısıyla içme suyumuzda bırakın zehri, insan sağlığını tehdit edecek hiçbir zararlı maddeye rastlayamazsınız.

Kışanak, şebeke suyunda zehir olması durumunda çok sayıda kişinin tedavi için hastanelere başvurması gerektiğini ancak hastanelerde bu şikayetle tedavi edilen kimse bulunmadığını bildirdi.

Hızla yayılan bu tür dedikodulara itibar edilmemesini isteyen Kışanak, Bu tür asılsız dedikodularla halkta korku ve panik yaratılmak isteniyor. Suyu, musluktan gönül rahatlığıyla içiniz ifadesini kullandı. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Irak Genelkurmay Başkanı Ganimi Türkiye'ye geldi
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
'Darbeci yönetimin kasıtlı sağlık ihmali cinayet sayılır'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu