Kılıçdaroğlu'nun yaptığı sorumsuzluk

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı sorumsuzluk


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'i ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Atalay Bey'in şu anki durumu gayet iyi. Doktorlarımızdan bilgi aldık, şuuru yerinde, şu anda kısmi ve sınırlı bir müdahalede bulunuluyor kendisine. Kapsamlı bir operasyon ihtiyacı olmadığını doktorlar bize söyledi. Ancak ilk müdahalede son derece başarılı olduğu için yara yerinin temizlenmesi yönünde bir müdahalede şu anda dedi.

Başbakan Davutoğlu, Gerçekten Kılıçdaroğlu'nu anlamak mümkün değil. Dün yaptığı açıklamada bir taraftan sukünet telkininde bulunuyor diğer taraftan açıkça hükümetimizi suçlayarak, bu Vandalizme gerekçe gibi gösterilen, bahane gibi gösterilen IŞİD'e yardım edildiği tezini tekrarlıyor Açık söylüyorum; Kılıçdaroğlu'nun yaptığı sorumsuzluktur Kitleler Türkiye IŞİD'e destek oluyor teziyle provoke edilirken ülkemize karşı açık bir tuzak kurulurken Kılıçdaroğlu'nun bu tezi tekrar etmesi, en hafif tabiriyle sorumsuzluktur ve tarihe geçecek açıkçası bu kritik dönemde yapılan bir ihanettir Hiç kimse Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği tezini ispat edemez diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun yeni tezkere önerisine ilişkin ise şöyle konuştu:

Son derece komik bir teklifte bulundu. Yeni bir tezkere, sadece Kobani. Peki IŞİD yarın Haseki'ye saldırdığında ya da Halep'e saldırdığında her bir il için, her bir şehir için, her bir ilçe için ayrı ayrı tezkere mi çıkaracağız? Bir hafta önce yaptığı büyük hatayı şimdi fark ediyor ve çark etmeye çalışıyor, her zaman olduğu gibi.

Kılıçdaroğlu bilsin ki onun aklına ihtiyacımız yok. Sadece sussun, kendi ülkesini uluslararası topluma şikayet etmesin, provokatörlerin eline argüman vermesin, sadece sussun. Onun fikrine de aklına da ihtiyacımız yok.

Kılıçdaroğlu'nun tek bir çabası var, Esed'i korumak. Yani, öyle bir tezkere çıksın ki Esed'e dokunmasın. Nedir bu Esed'in kutsallığı Kılıçdaroğlu'nun zihninde, anlamak mümkün değil.

Türkiye IŞİD'e de Esed rejimine de aynı derecede karşıdır. Eğer Kılıçdaroğlu'nun elinde bir belge varsa, sorumlu bir devlet adamıysa çıksın Türkiye Cumhuriyetinin şu görevlisi IŞİD'e şu yardımı yaptı' desin. Eğer bunu ispat edemiyorsa lütfen sussun, bari gölge etmesin bu kritik dönemde.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu