Yerlere fuhuş kartı atılmasıyla mücadele

Yerlere fuhuş kartı atılmasıyla mücadele


Ankara'da yerlere fuhuş ve cinsel içerikli reklam kartları atılmasıyla mücadele kapsamında yılbaşından temmuzun ilk haftasına kadar 205 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldı.

TBMM Dilekçe Komisyonu, bazı vatandaşların özellikle nüfusun yoğun olduğu yerlerde fuhuş içerikli reklam kartlarının yerlere atılmasının ve dağıtılmasının önlenmesi amacıyla yaptığı başvuruda Ankara ve İstanbul emniyet müdürlükleriyle yazışma yaparak, alınan önlemleri istedi.  

Dilekçelerin gönderildiği Ankara ve İstanbul emniyet müdürlükleri, komisyona, bu konuda yürütülen çalışmalar hakkında yazılı cevap verdi. Ankara'da bu yılın başından 7 Temmuz'a kadar geçen sürede 55 farklı olayda 108 şüpheliye adli işlem yapıldı, 50 farklı olayda 97 kişiye idari para cezası verildi. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de komisyona gönderdiği cevapta, konuyla ilgili çalışmaların hız kesmeden devam ettiği ifade edildi. 

Cevapta, fotoğraf, yazı ve telefon numaraları yazılı müstehcen içerikli kartları sokaklara atanlar hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun fuhşa aracılık etmek suçundan adli işlem yapıldığı, çevreyi kirletme eyleminden de ceza verildiği kaydedildi. 

Fuhşun delillendirilmesi halinde de 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası öngören fuhşa teşvik suçundan  işlem yapıldığı belirtildi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Türkiye'nin tatbikatı sürüyor: Tank manevraları nefes kesti!
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Bosna Hersek'te Suriyelilere yardım kampanyası

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu