Deniz Feneri 32 ülkede kurban kesti

Deniz Feneri 32 ülkede kurban kesti


Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, bu yıl Kurban Bayramında 32 ülkede kurban kesimi yaptıklarını belirterek, Dünyanın en fakir ülkelerinde özellikle Afrika'da vekaletle kurban kesimini en iyi şekilde organize ederek yetimhanelere, medreselere, yurtlara, cezaevlerine, sazdan evlerde yaşayanlara, yıl boyunca et yüzü görmeyen insanlara renk, dil, din ayırımı gözetmeksizin kurban eti ulaştırıldı dedi.

dernek olarak yıllardır kendilerine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını bildirdi. 

Bu yıl da Türkiye’den bağışlanan kurbanları yurt dışında dernek görevlilerinin ve gönüllülerinin nezaretinde keserek yoksullara dağıttıklarını belirten Cengiz, Türkiye, Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler/Moro, Gana, Gürcistan, Irak, Kamerun, Kenya, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Tayland-Patani, Uganda, Yemen, Zimbabve, Bosna Hersek, Filistin, Kosova, Makedonya ve Suriye'de kurban keserek dağıtımı yapıldı diye konuştu. 

Bağışçılarını kurban kesilmesiyle ilgili kurban kesim sertifikası ile bilgilendirdiklerini anlatan Cengiz, hisse sahiplerinin isimlerinin tek tek okunarak kurbanlarının kesildiğini gösteren, kişiye özel kurban kesim görüntülerinin de bayramdan sonra ulaştırıldığını aktardı. Bu yıl 32 ülkede kurban etiyle, on binlerce ihtiyaç sahibinin sevindirildiğini ifade eden Cengiz, şöyle devam etti:

Dünyanın en fakir ülkelerinde özellikle Afrika'da vekaletle kurban kesimini en iyi şekilde organize ederek yetimhanelere, medreselere, yurtlara, cezaevlerine, sazdan evlerde yaşayanlara, yıl boyunca et yüzü görmeyen insanlara renk, dil, din ayırımı gözetmeksizin kurban eti ulaştırıldı. Binlerce çocuğun, ailenin evsiz yurtsuz kaldığı coğrafyalarda bayram kutlandı. Derneğimiz yurt dışı çalışmalarına önem ve özen gösterdiği ölçüde ülkemizde yaşayan dul, yetim, kimsesi olmayan, muhtaç, ihtiyaç sahibi insanlarımıza da gerekli tüm yardımları yaptı ve yapıyor.

Cengiz, dernek gönüllülerince Fildişi Sahili'nin en büyük şehri ve eski başkenti Abidjan'da da Türkiye'den bağışlanan 420 hisseyle 60 büyükbaş kurbanlığın kesiminin yapıldığını, yoksullara etinin dağıtıldığını sözlerine ekledi.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu