"Işid Süleyman Şah Türbesinde" haberi bir kez daha yalanlandı.

"Işid Süleyman Şah Türbesinde" haberi bir kez daha yalanlandı.


8 aydır Işid kuşatmasında olan Süleyman Şah Türbesi etrafında olağanın dışında bir hareketlilik yaşanmazken, yapılan bazı haberler "Türkiye savaşa mı sokulmak isteniyor?" sorusunu akıllara getiriyor.

Son günlerde Suriye’de ABD tarafından kurulan koalisyon IŞİD üzerinden  muhaliflere saldırırken Türkiye siyaseti de koasliyona girip girmemeyi tartışıyor. Bu tartışma genel manada sürerken geçtiğimiz günlerde ABD basınında çıkan “Süleyman Şah Türbesi” haberi ile Türkiye’nin ABD adına Müslümanlara karşı “kara cephesi” olması amaçlandı.  Bu haber yalanlanmasına rağmen bazı ‘muhabirlerin’ koalisyona girilmesi için çabaları devam ediyor. 

Süleyman Şah Türbesi’nin IŞİD tarafından abluka altına alındığı haberi ile Türkiye’yi ABD’nin kara cephesi haline getirmeye çabalıyor. Söz konusu haberde ‘muhabir’ kendisini yerel kaynaklara dayandırsa da açık bilgi veremiyor.

Bu tür ABD taraftarı haberlerin önüne geçmek amacıyla bölgedeki komutanlardan aldığımız bilginin ses kaydını yayınlıyoruz. Kayıttaki ses güvenlik nedeni ile değiştirilmiştir. Suriye devriminin yanında gibi görünüp Türkiye’nin eline Müslüman kanı bulaştırma amacındaki herkes bu süreçten sonra bölgeden gelen somut bilgilerle deşifre edilecektir. 

İşte konuyla ilgili bölgeyle yaptığımız görüşmenin ses kaydı 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu