Peşmergelere Almanyada Özel Eğitim Veriliyor

Peşmergelere Almanyada Özel Eğitim Veriliyor


Peşmerge'nin 32 askeri Almanya Hammelburg şehrinde Almanların verdiği silahları kullanabilmek için özel eğitim alıyor.

Peşmerge'nin eğitimli 32 askeri Almanya Hammelburg şehrinde Almanların verdiği silahları kullanabilmek için özel eğitim alıyor.Özellikle Milan Anti Tank silahları'nın eğitimini alan peşmergeler her silahın eğitimi için 7 günlerini ayırdıklarını belirtiyor 

Fotoğraflarda savunma,saldırı ve yönlendirme sistemlerini öğrendikeri görünüyor. Almanya Peşmergeye 30 Milan fırlatma rampası, 500 füze ve 15 gece görüş sistemini önümüzdeki günlerde teslim edecek.

Eğitim  alan peşmergelerden Binbaşı Hüseyin M. "Kürt halkı Almanyaya ebediyyen minnettar kalacaktır,IŞİD ile mücadelede daha fazla silaha ve  eğitimli askere ihtiyacımız var" 

Peşmergeye eğitim veren Alman  komutan  kendi topraklarında yabancı  ülke askerlerinin eğitilmesinin tamamen yeni bir alan  olduğunu belirtti. 32 Peşmergeye 15 Alman asker 7 tercümanla beraber  eğitim veriyor.

 

İşte Eğitimden Fotoğraflar:

3 Ayaklı Yönlendirme  Sistemi

Gece Görüş Sistemleri

Milan Füze Rampaları

Peşmerge Bayrağı ve Füzeler

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Esed rejimi Doğu Guta'da 48 saatte 167 sivil öldürdü
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Bütçesi fazla veren Singapur'dan vatandaşlarına prim

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu