AFAD Suriyeli Kürtleri de ağırlıyor

AFAD Suriyeli Kürtleri de ağırlıyor


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), terör örgütü IŞİD ile YPG arasındaki çatışmalar nedeniyle Kobani (Ayn el Arap) ve bağlı köylerinden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtler için Suruç'ta geçici barınma merkezi hazırladı.

Süleyman Şah Parkı'nda yaklaşık 3 bin kişi kapasiteli kurulan çadırlara aileler yerleştirilerek, zaruri ihtiyaçları karşılanıyor.

Dostluk Parkı ve Suruç YİBO'da 2 geçici toplanma merkezi kuran AFAD, Süleyman Şah Parkı'ndaki geçici kampta da hazırlıklarını tamamladı.

Kamp yöneticiliğini yürüten Ankara İl Afet Acil Müdürlüğünde görevli Mustafa Şentürk, kampta sığınmacılara yatak, battaniye, uyku süngeri ile su ve yiyecek dağıtıldığını söyledi.

Günde üç öğün yemek verildiğini aktaran Şentürk, Öncelikle buraya gelenleri kayıt altına alıyor ve önceden hazırladığımız çadırlara yerleştiriyoruz dedi.

Kampta yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Şanlıurfa İl AFAD Müdürlüğünde şube müdürlüğünü yürüten Kamiran Çetin ise Süleyman Şah Parkı'nda 16 çadır kurduklarını ifade etti.

Toplam çadır sayısının 81'e ulaştığını belirten Çetin, Her çadırda 8 oda bulunuyor. Bu odalar 5 kişilik bir ailenin barınabileceği genişlikte. Bir çadırda toplamda 40 kişiyi ağırlayabiliyoruz diye konuştu.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu